מבחן GMAT

מבחן ה GMAT הוא מבחן חובה ברוב מוסדות הלימודים בארץ או בחו"ל למעוניינים ללמוד לתואר MBA (תואר שני במנהל עסקים). ציון גבוה במבחן gmat מהווה את נקודת המפתח לכניסה למוסדות האקדמים לתואר MBA. בתכניות הלימודים לתואר MBA במוסדות היוקרתיים, ציון גבוה במבחן הינו בגדר דרישה ומהווה נקודת סף לקבלה ללימודים.

העמותה לעידוד והנגשת לימודים בחו"ל מעניקה לכם את כל המידע הנדרש שיספק לכם, המתעניינים בלימודים לתואר שני במנהל עסקים בארץ ובחו"ל, את נקודת המבט האינפורמטיבית והמקיפה ביותר בנושא מבחן ה-GMAT.

מבנה המבחן

מבחן ה GMAT מורכב משלושה פרקים עיקריים: פרק הכתיבה, הפרק המילולי והפרק הכמותי.

  • פרק הכתיבה: הנבחן נדרש לכתוב 2 קטעים. בקטע הראשון נדרש הנבחן לנתח נושא מסויים ובקטע השני נדרש הנבחן לנתח טיעון ספציפי שיוצג בפניו. לצורך ביצוע המשימה, לרשות הנבחן 30 דקות לכל קטע (60 דקות בסה"כ לפרק הכתיבה).
  • הפרק המילולי: הפרק כולל 41 שאלות רבות-ברירה (MCQs) משלוש סוגים – הבנת הנקרא, שאלות הגיון ותיקון משפטים. לצורך ביצוע המשימה, לרשות הנבחן 75 דקות.
  • הפרק הכמותי: הפרק כולל 37 שאלות רבות-ברירה (MCQs) משני סוגים – פתרון בעיות וחישובים. לצורך ביצוע המשימה, לרשות הנבחן 75 דקות.

מבחן gmat הוא מבחן אדפטיבי (מתאים את עצמו). כלומר, רמת הקושי של הפרקים המילולי והכמותי משתנה בהתאם לרמתכם. רמתכם נקבעת על פי השאלה הראשונה. השאלה הראשונה ניתנת ברמת קושי בינונית. אם עניתם נכונה על השאלה, השאלה הבאה תופיע ברמת קושי עולה. אם עניתם תשובה לא נכונה על השאלה הראשונה, השאלה הבאה תופיע ברמת קושי יורדת. במהלך הפרק, המחשב עורך אדפטציה מתמדת לרמת הקושי בה אתם נמצאים. בשל כך, מומלץ מאוד לא לסמן תשובות סתם כך. גם אם אתם לא יודעים את התשובה הנכונה בוודאות, רצוי לפותרה בשיטת האלימינציה בכדי לנסות ולקלוע לתשובה הנכונה. זכרו – לאחר שסימנתם את התשובה, אין באפשרותכם לחזור אחורה ולשנותה.

פקטור חשוב נוסף שנלקח בחשבון בחישוב הניקוד הסופי הוא זמן מהירות פתרון השאלות. ככל שתענו על השאלות מהר יותר, כך יעלה גם ציונכם הסופי. בנוסף לכך, כל שאלה שלא עניתם עליה כלל גורעת מהציון הכולל באופן משמעותי.

שאלות פיילוט – חלק מהשאלות שיופיעו בבחינה לא יכללו בציון הסופי. שאלות הפיילוט הן שאלות נסיוניות שניתנות לנבחן לצרכים סטטיסטיים של המרכז להערכת מבחן ה GMAT. הנבחן לא יודע אילו שאלות מבין סך כל השאלות הינן שאלות פיילוט ולכן, מומלץ לענות על כל השאלות במאמץ והשקעה שווה.


תוצאות המבחן

הציון הסופי במבחן מורכז משקלול של 3 גורמים: מספר השאלות עליהן עניתם בסך הכל, מספר התשובות הנכונות ומהירות פתרון השאלות. סקלת הציונים נעה בין 0-60 בכל פרק. הציון הכולל נע על סקלת ציון בין 200-800, כאשר כ-65% מכלל הנבחנים משיגים ציון בין 400-600.

ציון פרק הכתיבה ניתן בנפרד ואינו משפיע או מושפע מציוני הפרקים האחרים. שקלול הציון לפרק הכתיבה נעשה בצורה הבאה: כל מטלת כתיבה מועברת ל-2 מערכות בדיקה ממוחשבות שמסוגלות להעריך מבנים לשוניים ואוצר מילים. לכל מטלת כתיבה ניתן ציון בטווח שבין 0-6, במרווחים של חצי נקודה. ציוני שני הקטעים משוקללים לציון כולל אחד על אותה הסקלה.

לאחר הבחינה, מופיעים הציונים הלא רשמיים לחלקים הכמותי והמילולי על המחשב מייד לאחר סיום המבחן. הציונים הרשמיים מופיעים באתר או נשלחים לבין הנבחן תוך מספר שבועות מיום הבחינה עצמה.

ציון מבחן ה GMAT תקף ל-5 שנים וניתן להיבחן בה בכל העולם, כולל בישראל.

לסטודנטים המעוניינים ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטאות בארץ, נדרש רק הפרק הכמותי של מבחן ה-GMAT.


שינוי מבחן ה GMAT - יוני 2012

ביוני 2012, מבחן ה GMAT עומד לעבור שינוי. השינוי הגיע כתוצאה מעבודת מחקר מקיפה שנעשתה ע"י הארגון האחראי על כתיבת והערכת המבחן (GMAC), בעקבות פניה של מוסדות אקדמים ואנשי מקצוע בתחום הוראת מנהל העסקים במטרה להתאים את המבחן לאקלים העבודה המשתנה טכנולוגית בשנות ה-2000, כאשר טכנולוגיה ומידע רב זמין לאיש העסקים, ואיש עסקים טוב צריך לדעת להשתמש ולהעריך את המידע המצוי סביבות בצורה אמינה ונכונה.

המבחן המחודש כולל פרק חדש שמטרתו לבדוק את יכולתו של הנבחן להעריך ולנתח מידע ממקורות שונים ומגוונים. המבחן במתכונתו החדשה יכלול פיתוחים טנולוגיים ודרכי מדידה חדשות שיבואו לידי ביטוי בפרק הסקה חדש בן 30 דקות שבו הנבחן ידרש לפרש מידע המוצג בצורה גרפית. החלק החדש בודק את יכולתו של הנבחן להשתמש ולהעריך את המידע סביבו – כישורים ההכרחיים לאיש העסקים של ימינו.

למרות השינוי, דירוג התוצאות של החלק המילולי והכמותי לא ישתנה, וכמו היום, תוצאת חלק החיבור תינתן בנפרד וגם תוצאת פרק ההסקה החדש תינתן בנפרד. האורך הכולל של המבחן (3 וחצי שעות) לא ישתנה, אך חלק הכתיבה הנליטי יועבר במתכונת יעילה יותר ויכלול רק חיבור אחד שלצורך כתיבתו תינתנה 30 דקות.

סיכום השינויים:

  • המבחן במתכונתו החדשה יועבר החל מחודש יוני 2012.
  • חלק הכתיבה האנליטית יכלול קטע כתיבה אחד, בן 30 דקות.
  • החלק הכמותי והמילולי נשאר ללא שינוי, כל חלק בן 75 דקות.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם