מבחן IELTS

מבחן ה-IELTS (International English Language Testing System) הינו מבחן ידע בשפה האנגלית כשפה זרה, בנדרשת ע"י מוסדות הגירה או מוסדות אקדמים בבריטניה, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. הבחינה מבקשת להעריך את יכולת הנבחן, שאנגלית איננה שפת אימו, להשתמש בשפה על כל מרכיביה – כתיבה, קריאה, דיבור והבנת הנשמע.

מבחן ה IELTS כולל 2 גרסאות: הגרסא הכללית (IELTS General), הנדרשת לצרכי הגירה ועבודה במדינות דוברות אנגלית והגרסא האקדמית (IELTS Academic) הנדרשת למיועדים ללימודים אקדמים במדינות הללו וכן לרופאים, אחיות ועורכי דין שמהגרים ומדינות אילו לצרכי עבודה.

מבנה המבחן

כאמור, המבחן בודק את הידע בשפה האנגלית על כל מרכיביה:

פרק הבנת הנקרא כולל בין שלושה לחמישה קטעי קריאה כאשר בסוף כל פרק ניתנות שאלות שתשובותיהן מעידות על הבנת הקטע. השאלות הינן רבות ברירה. סך כל הפרק כולל 40 שאלות רבות-ברירה.

פרק הבנת הנשמע זהה לפרק הקריאה במתכונתו. הפרק כולל כמה קטעי שמיעה ושאלות רבות-ברירה לאחר כל אחד מהם. סך כל הפרק כולל 40 שאלות.

פרק הכתיבה כולל כתיבת 2 חיבורים – חיבור אחד בן 150 מילים והשני בן 250 מילים. החיבורים מסתמכים על נושא מסויים הניתן לנבחן.

פרק הדיבור כולל ריאיון אישי מול מראיין. המראיין יציג שאלות ועל הנבחן לפתח מונולוג בנושא מסויים בהתאם לשאלות הבוחן.


חישוב תוצאות המבחן

סקלת הציונים נעה בין 0-9 כאשר בכל פרק מקבל הנבחן ציון נפרד על אותה הסקלה, והציון הסופי משקלל את כל הפרקים. ציון 9 משמעו שהנבחן דובר אנגלית כשפת אם בעוד שציון 9 פירושו שהנבחן לא ענה נכונה על שום שאלה. נדרש ציון 7 לפחות בכדי להתקבל לעבודה או לימודים במדינות הללו.


טיפים לבחינה

  • בררו באיזו גרסת מבחן (הכללית או האקדמית) תצטרכו להבחן
  • דאגו להתכונן לחלקים של הדיבור והכתיבה בעזרת דובר אנגלית כשפת אם שיבדוק ויתקן את ההטעויות שלכם.
  • אם אתם נוסעים עם בן או בת זוגכם, בררו האם גם הם יצטרכו לעבור את הבחינה, דבר שסביר מאוד שיקרה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם