מבחן אמיר

מוסדות לימוד אקדמיים משתמשים במבחן אמיר בכדי לאמוד את רמת הידע של המועמד בשפה האנגלית, כאשר לאחר מכן יהיה ניתן לקבוע לכמה קורסים יצטרך לגשת במהלך לימודי התואר, או שמא יקבל פטור מלא מלקיחת קורסים באנגלית.

תוכן ומבנה מבחן אמיר

מבחן אמיר בוחן את שליטת המועמד בשפה אנגלית ברמה אקדמית גבוהה, ומתבטא בעיקר בהבנה של טקסטים באנגלית. המבחן בנוי משלושה חלקים מרכזיים – - הבנת הנקרא- המועמד נבחן בהבנה של קטעי טקסט קצרים באנגלית הקשורים לתחומי תוכן אקדמיים שונים, לאחר מכן ישנן שאלות הקשורות לכל קטע. - ניסוח משפטים מחדש- המועמד אמור לזהות משפטים הכתובים באופן מורכב יותר הכתובים במלים אחרות. רמת הקושי בשאלות עולה כל הזמן. - השלמת משפטים – על המועמד להבין את החסר במשפט ולהשלים. כאן נבדק המועמד על אוצר המלים שלו. השאלות בחלק זה בדומה לחלק הקודם, מסודרות לפי רמת קושי העולה כל הזמן.

מסגרת המבחן ופרטים חשובים

מבחן אמיר מתרחש כחמש פעמים בשנה בצמוד למועדי הבחינה הפסיכומטרית. הרשמה למבחן נעשית באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצית לבחינות והערכה. דרך נוספת להירשם למבחן היא באמצעות רכישת ערכת הרשמה למבחן במוסדות אקדמיים שונים ובחנויות הספרים המובילות. מומלץ מאוד להירשם לפני סיום מועד ההרשמה, כך ניתן להבטיח את מקום המבחן. הרשמה מאוחרת למבחן היא אפשרית אך עולה יותר כסף וגם לא ניתן לבחור את מיקום ביצוע המבחן, המרכז בוחר זאת לבדו.

מבחן אמיר מותאם

המרכז הארצי מאפשר למועמדים רבים הסובלים מלקויות למידה שונות או בעיות פיזיות כלשהן, לבצע את המבחן בתנאים מותאמים להם. על המועמד להציג בעת ההרשמה למבחן את כל האישורים או האבחונים הדרושים ולמלא שאלון קצר. כל אלו נעשים מול מאבחן מטעם המרכז, כאשר לאחר מכן יוחלט האם המועמד זכאי להקלות מסוימות.

ציון אמיר

ציון אמיר נע בין 150-250 נקודות. מבחן אמיר וחלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית שוויים ביניהם מבחינת הערכת הציון ומשקלו. ציון אמיר תקף לזמן של כחמש שנים מיום קבלת הציון. חשוב לדעת כי אין כל הגבלה על מספר הפעמים בהם ניתן להיבחן במבחן אמיר, אך חשוב להגיע מוכנים כבר למבחן הראשון. לסיכום מועמד המעוניין להשיג פטור מלא באנגלית או לצמצם את כמות הקורסים אליה הוא צריך לגשת במהלך לימודי התואר, צריך לגשת למבחן אמיר ולעבור אותו עם ציון גבוה. באמצעות ציון אמיר גבוה והשגת הפטור המיוחל, ניתן להתרכז בלימודי התואר מבלי להתחשב בקורסים או חומרי לימוד אחרים. בנוסף, זהו חיסכון כספי משמעותי היות וקורסי האנגלית עולים כסף, וכמובן חיסכון של זמן יקר. חשוב להגיע מוכנים עד כמה שאפשר ולעבור את המבחן בצורה טובה ומלאה. ישנם קורסי הכנה למבחן אמיר המוצעים לכלל המעוניינים, זוהי דרך מצוינת להגיע למבחן מוכנים ולהשיג את הציון המבוקש. בהצלחה לכולם.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם